Hledat

Brýle pro řidiče, díky kterým uvidíte za každé situace

bryle-rizeni

Máte problém řídit v šeru a v dešti nebo vás oslepuje ostré sluneční světlo? Se vším vám pomohou vhodné brýle určené pro řidiče. Společně vybereme ty pravé pro vás.  

Kdy potřebujete brýle na řízení 

Brýle na řízení potřebujete v případě, že máte dioptrie, trpíte šeroslepostí nebo nebo máte sníženou kontrastní citlivost. Projevují se u vás některé z následujících bodů? 

 • Protijedoucí auta jsou blíže než si myslíte. 
 • Po řízení jste unavení. 
 • Bolí vás hlava. 
 • V šeru špatně vidíte kolemjedoucí auta. 
 • Slzí vás oči nebo je máte naopak velmi suché. 
 • Pozdě rozpoznáváte ulice. 

Pokud s některým výše uvedeným příkladem máte osobní zkušenost, ihned se zastavte na jedné z našich poboček. Doporučíme vám brýle přesně pro vaše potřeby. 

Dioptrické brýle 

Vidíte špatně na dálku, na blízko nebo máte astigmatismus? Změříme vám zrak a doporučíme vhodné dioptrické brýle. Vybrat si můžete brýle s jedním ohniskem, které zajišťují ostré vidění na blízko nebo na dálku. Druhou možností jsou takzvané multifokální brýle. Ty nabízí rychlý a plynulý přechod mezi viděním na blízko a na dálku.  

Sluneční brýle 

Vteřina nepozornosti může způsobit nehodu na silnici. Stačí, když vám do očí zasvítí ostré slunce nebo se jeho paprsky odrazí od mokré vozovky. Pro jízdu za slunečných dnů jsou ideálním pomocníkem kvalitní sluneční brýle. Brýle se stupněm tmavosti 2 a 3 jsou ideální do slunného počasí nebo během střídání šera a světla.  Naopak se při řízení automobilu nesmí používat brýle se stupněm tmavosti 4. Ty jsou vhodné například pro horolezce, kteří se pohybují v prostředí s extrémním slunečním svitem. 

Polarizační brýle

Polarizační brýle pro řidiče mají speciální filtr, který blokuje odrážené světlo. Polarizace zabraňuje nepříjemným odleskům, které vznikají například při pohledu na mokrou vozovku. Využijete je ale jen při slunném počasí a rozhodně nejsou vhodné do tmy. Špatně s nimi také uvidíte na displej telefonu a omezují viditelnost informací promítaných na čelní sklo. 

Fotochromatické brýle 

Fotochromatické polarizační brýle pro řidiče mají samozabarvovací schopnosti. Reagují na intenzitu UV záření a podle toho se buď rozjasňují nebo zabarvují. V autě je využijete například během polojasného dne, kdy se rychle střídá slunce a mraky. 

Brýle na noční vidění 

Brýle pro řidiče do tmy neboli žluté brýle pro řidiče snižují oslnění reflektory protijedoucích vozidel a rozjasňují kontury. Hodí se do každého počasí a potěší vás těmito vlastnostmi:

 • Podporují vidění v mlze i ve tmě.  
 • Nabízí UVA a UVB ochranu,  
 • Zabraňují oslepení protijedoucími auty. 
 • Chrání zrak.  
 • Podporují prostorové vidění. 

Odborné poradenství v Optice Maja 

Kvalitně změřený zrak je základem vaší spokojenosti s novými brýlemi. Zastavte se u nás, najdete nás na Vinohradech nebo na Černém mostě. Probereme vaše požadavky a doporučíme vám nejvhodnější řešení. Těšíme se na vaši návštěvu

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..