Hledat

5 tipů, jak správně vybrat brýle na počítač

bryle-k-pocitaci

Při dlouhodobé práci na počítači musíte o svůj zrak pečovat dvojnásob. Oči jsou namáhané neustálým ostřením na obrazovku a modré světlo narušuje váš spánkový režim. Pořiďte si proto brýle, které vám pomohou omezit všechny negativní vlivy.  

Brýle na počítač konzultujte se s vaším optikem 

Prvním krokem při nákupu vhodných brýlí na počítač je konzultace s vaším optikem. Pokud se rozhodnete zakoupit brýle u nás, jste vždy vítání. Zrak vám změříme i bez objednání ve všech našich provozovnách v Praze a to zdarma v rámci realizované zakázky na nové dioptrické brýle. Službu nabízíme i samostatně za poplatek bez vazby na nákup zboží. Konečné doporučení z naší strany obsahuje několik alternativ včetně konkrétní cenové nabídky pro každou z nich. Snadno si tak můžete vybrat nejlepší poměr ceny a kvality. 

Brýle vybírejte zásadně s antireflexní vrstvou

Dioptrické brýle na počítač vybírejte s antireflexní vrstvou. Antireflexní brýle na počítač mají několik výhod:

 • nedochází k nepřirozenému zrcadlení brýlových čoček, 
 • redukují se odlesky, 
 • oči vypadají přirozeněji,
 • vidíte jasněji a více kontrastně, 
 • skla se jen tak nepoškrábou.  

Údržba antireflexních skel je navíc velmi snadná. Využijte buď speciální prostředek na čištění brýlí nebo vám postačí i jar a mikrovlákno. Jednou za čas se zastavte v optice, kde vám brýle vyčistí ultrazvukem.  

Pořiďte si brýle s nízkou hmotností 

Možná by vás to hned nenapadlo, ale váha brýlí je velmi důležitá. Těžké počítačové brýle vám mohou být po celém dni velmi nepříjemné. Nehledě na to, že vás budou tlačit za ušima a způsobovat otlaky u kořene nosu. Pro celodenní práci na počítači si vyberte brýle co nejlehčí. Tím nejlepším materiálem je titan. Kromě lehkosti je také trvanlivý a odolný vůči korozi. 

Multifokální brýle vám umožní vidět do všech vzdáleností 

Multifokální brýle jsou technologicky velmi vyspělé a umožní vám vidět do blízka, do dálky, i do střední vzdálenosti. Jednotlivé zóny přecházejí plynule jedna do druhé bez viditelných zlomů. Co to znamená? S jedněmi brýlemi můžete pracovat na počítači, číst a také pozorovat okolí. Při pohledu do dálky si brýle nemusíte sundávat nebo vyměňovat. Pokud na tento typ brýlí nejste zvyklí, může se u vás na začátku objevit pocit nevolnosti, závratí nebo houpání. Nebojte, vše brzy odezní. Snažte se na brýle příliš nesoustředit a odveďte svou pozornost jinam. 

Filtr modrého světla vám zajistí lepší spánek 

Brýle na počítač s ochranou proti modrému světlu blokují záření z počítačů, telefonů i televizních obrazovek. Proč je právě modré světlo tak nebezpečné? Světelné zdroje narušují funkci melatoninu (hormonu spánku) a dávají mozku signál, že není noc, ale den. Modré světlo má na svědomí: 

 • špatný spánek, 
 • dlouhé usínání, 
 • neschopnost koncentrace, 
 • pomalý metabolismus, 
 • oslabený imunitní systém, 
 • kardiovaskulární problémy. 

Pokud pracujete každý den na počítači několik hodin nebo koukáte do telefonu, jsou ochranné brýle na počítač s filtrem modrého světla právě pro vás. Nemáte žádné dioptrie a přesto své oči chcete chránit? Filtr modrého světla nabízí i brýle na počítač bez dioptrií

Odborné poradenství v Optice Maja 

Kvalitně změřený zrak je základem vaší spokojenosti s novými brýlemi. Zastavte se u nás, najdete nás na Vinohradech nebo na Černém mostě. Probereme vaše požadavky a doporučíme vám nejvhodnější řešení. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..