Hledat

Multifokální brýlové čočky typy v čem se liší?

Multifokální brýle a multifokální brýlové čočky

V čem se jednotlivé typy multifokálních brýlových čoček liší ?

Multifokální brýleBlog Optika MajaBrýle akce, sleva, novinky, Optika Maja – kontakt

Brýlové multifokální čočky skla Varilux Liberty nebo Varilux Physio ? nebo snad Exact, či IPG co zvolit ? Zeiss nebo Essilor ? ETC, HMC, Crizal Forte?

Multifokální brýlové čočky typy 

Multifokální brýlové čočky existují několik desítek let a prošly dlouhým vývojem. Slouží všem, co po 40 potřebují brýle na čtení a zároveň požadují nerušený pohled do dálky a ostrý pohled na střední pracovní vzdálenost tedy dnes nejčastěji asi na obrazovku počítače. Právě v nerušeném pohledu bez skoku obrazu a také v estetickém vzhledu se multifokální brýlové čočky liší od historických bifokálních čoček.

Dnes na trhu existuje velké množství multifokálních čoček, které lze rozdělit do skupin především dle úrovně jejich individualizace, která se pak následně projevuje komfortem vidění a spokojeností uživatele.

Konvenční multifokální brýlové čočky,

v tomto případě se jedná pouze o jakousi konfekci, u které je možné ještě některé parametry brýlových čoček měnit. Logicky se jedná hlavně o dioptrie, konkrétní pár multifokálních čoček vzniká z polotovaru, tedy možnost individualizace je malá. Kvalita polotovarů se ale může lišit a v kombinaci se zpracováním určují úroveň komfortu užívání. Dnes je tato kategorie vyhrazena ekonomickým nejlevnějším typům multifokálních čoček.

Free-form multifokální brýlové čočky,

zde už je to něco jiného, design multifokální brýlové čočky vzniká zcela od počátku, na základě složitého počítačového algoritmu a vstupních parametrů vzniká zcela unikátní pár čoček vytvořených s maximální přesností počítačem řízeným strojem s přesností větší než setina milimetru. Je logické čím, více parametrů je zohledněno, tím přesnější a dokonalejší čočky mohou vzniknout.

Plně individualizované Free-form multifokální brýlové čočky,

právě počet klíčových parametrů, a také o jaké se jedná, v tom se receptury jednotlivých špičkových multifokálních brýlových čoček dneška liší. Naprostou samozřejmostí je zohlednění konkrétní dioptrické kombinace na dálku a na čtení, ještě vyspělejší pak dokážou zohlednit např. zakřivení konkrétní použité brýlové obruby, vzdálenost brýlí od oka při nošení, úhel, který svírá očnice se stranicemi, zvyky a preference zákazníka – zde se jednotliví dodavatelé multifokálních brýlových čoček liší, sledují např. jak zákazník ohýbá hlavu při čtení, jak hlavou točí při pohledu do stran, jakou vzdálenost více potřebuje ve svém každodenním životě zda dálku nebo čtecí vzdálenost.

Brýlové obroučky do 3000 kč v ceně, komplet zakázka již za 9995 kč..

Objednejte a získejte přímo v Optika Maja Praha!

Multifokální brýle skla akce sleva
Multifokální brýle skla akce sleva

 

Multifokální brýle na blizko a čtení
Multifokální brýle na blizko a čtení

Multifokální brýle a brýlové čočky co je ještě důležité?

Výroba moderních multifokálních čoček probíhá s přesností na setiny dioptrií a milimetrů, samozřejmě tedy i související měření musí probíhat zcela přesně a i uživatel musí dbát rad pro jejich nošení aby nedošlo znehodnocení užitné hodnoty multifokálních čoček. Stejně jako u jiných brýlových čoček je také třeba zvolit optimální materiál a povrchové úpravy vhodné pro daného nositele a jeho užití brýlí.

multifokální čočky srovnání generaci
multifokální čočky srovnání generaci

Platné akce Optika Maja Praha – klikněte zde

Oční optika Praha není jen Fokus optik, Grand Optical, Eiffel optic,

navštivte Optika Maja Praha – dlouholetá tradice, individuální přístup

brýle online na optika online česka-optika.cz

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..