Chcete si pořídit kontaktní čočky online?

kontaktní čočky online nejčastější dotazy těch co už čočky online nakupovali nalezne níže

Dioptrické brýle, Sportovní brýle, Kontaktní čočkyBrýle akce, sleva, novinky 

Ušetřete 600 kč a získejte balení 6 ks špičkových pohodlných čoček ZDARMA!

Objednejte a získejte přímo v Optika Maja Praha!

 

kontaktní čočky Acuvue Oasys krabička a roztok Zdarma
kontaktní čočky Acuvue Oasys balení 6 ks Zdarma

 

Přijďte vyzkoušet bezstarostné jednorázové kontaktní čočky 😉

V ceně konzultace 10ks kontaktních čoček vybraného typu

Objednejte a získejte přímo v Optika Maja Praha!

aplikace jednodenní kontaktní čočky akce

Kontaktní čočky nákup online e-shop zde

Kontaktní čočky potřebné parametry k online nákupu v eshopu?

U kontaktních čoček se udávají tyto parametry:

Dioptrie (optická mohutnost) – označení DPT, PWR

Zakřivení (rádius) – označení BC (base curve)

Průměr – označení DIA

U torických čoček navíc:

Cylindr – označení CYL

Osa (astigmatismu) – označení AXIS

U bifokálních a multifokálních čoček navíc:

Adice – označení ADD

Kontaktní čočky jak zjistím potřebné údaje k online nákupu v e-shopu?

Pokud již kontaktní čočky nosíte potřebné údaje zjistíte na krabičce, popřípadě obalu kontaktních čoček. Další možnosti je vyžádat si opis zdravotní dokumentace od Vašeho kontaktologa, popřípadě absolvovat nové vyšetření pro aplikaci kontaktních čoček.

Kontaktní čočky dioptrie pro brýle a kontaktních čočky jsou shodné?

Úprava dioptrických hodnot se obvykle provádí u korekcí nad +/- 3 dpt. a také pokud máte astigmatismus tzv. cylindry a nosíte běžné kontaktní čočky. Korekce je způsobena tím, že kontaktní čočka leží přímo na oku.

Kontaktní čočky a jejich údržba, roztoky, kapky a pod.?

Pro naprostou většinu dnešních kontaktních čoček postačí k údržbě univerzální víceúčelový roztok na měkké kontaktní čočky.

Typicky pak stačí ponechat kontaktní čočky v roztoku po použití cca 4 hodiny před opětovnou aplikací. Většina dnešních roztoků už ani přímo nevyžaduje, jinak doporučované, mechanické promnuti čočky před vložením do roztoku. Předejde se tak možnému roztržení čočky při neobratné manipulaci. Roztok na kontaktní čočky je třeba vždy před vložením kontaktních čoček použít vždy čerstvý nový.. Po vyjmutí kontaktních čoček roztok vylijte a nechte pouzdro vyschnout. Téměř nezbytným společníkem dnešního uživatele kontaktních čoček jsou ještě hydratační kapky, zaručující hydrataci oka a kontaktních čoček a tedy maximální comfort nošeni. Dnes již existují i zcela bezúdržbové jednorázové jednodenní kontaktní čočky, které umožňují zcela bezstarostné užívání. O vhodné údržbě konkrétních čoček se dočtete v příbalovém letáku resp. ji konzultujte s kontaktologem.

Kontaktní čočky nošení přes noc nebo několik dni nepřerušeně?

Naprostá většina kontaktních čoček na trhu umožňuje nouzové nepřerušené nošení přes noc. Některé kontaktní čočky jsou schváleny i pro několika denní, některé až měsíční, tzv. kontinuální nošení. Nepřerušené nošení však statisticky zvyšuje možnost vzniku problému spojených s nošením kontaktních čoček, z tohoto pohledu tedy se jeví vyndávání čoček na noc jako více než vhodné.

Kontaktní čočky vhodné na sport, například plavání?

Kontaktní čočky mohou být, oproti brýlím, někdy lepším řešením zrakové korekce pro sportovce. V nich má uživatel širší zorné pole a lépe vnímá vzdálenosti, lépe koordinuje své pohyby. Jednoznačně pro tyto účely doporučujeme jednodenní kontaktní čočky jako ideální řešení

Samozřejmě jsou také odolnější proti dynamickým vlivům a drží na svém místě i při prudkých pohybech, bohužel neposkytují oku srovnatelnou ochranu jako specializované sportovní brýle před povětrnostními vlivy, slunečním zářením apod.  Brýle poskytují oku potřebnou mechanickou ochranu, proto je potřebné zvážit  jejich užívání společně se kontaktními čočkami.

Co se konkrétně pobytu ve vodě týká, voda není ideálním prostředím pro užívání kontaktních čoček, může dojit k jejich kontaminaci bakteriemi a také vyplavení, tedy ztrátě. Proto doporučujeme používat kontaktní čočky v kombinaci s brýlemi pro vodní sporty. V každém případě je třeba kontaktní čočky po pobytu ve vodě řádně vydesinfikovat a ošetřit.

Co umožňují barevné / kosmetické kontaktní čočky?

Někteří uživatelé kontaktních čoček si přejí změnit nebo upravit barvu svých očí z různých příčin, popřípadě chtějí využít kontaktní čočky se speciálním efektem / vzorem. Právě jim jsou určeny tyto crazy čočky. Barevné čočky se vyrábějí v různých barvách, buď v krycím nebo pouze tónovacím provedení. I běžné kontaktní čočky mají modravý nádech, který výrobci nazývají tzv. manipulační, který usnadňuje manipulaci kontaktních čoček. Při aplikaci na oku však není téměř patrný. Aplikace kosmetických barevných čoček vyžaduje obdobné měření jako u klasických dioptrických. Barevné kontaktní čočky jsou samozřejmě k dispozici i  v dioptrickém provedení.

Oční optika Praha není jen Fokus optik, Grand Optical, Eiffel optic,

navštivte Optika Maja Praha – dlouholetá tradice, individuální přístup

značkové kontaktní čočky online na optika Maja online

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..