Dioptrické brýle se slevou aneb válka čísel a procent

Rozbuší se Vám srdce, když slyšíte sleva nebo musíte počítat každou korunu ?

Sleva je bezva věc a někdy je to i zábava. Přeci koupit něco levně, znamená využít šanci a ukázat svou šikovnost. Někdy koupit se slevou znamená přežít a i to je důležité.

Dioptrické brýleBrýlové čočkyBrýle akce, sleva, novinky, Optika Maja Praha – kontakt

Co znamená sleva na brýle? Opravdu ušetříte při nákupu brýlí se slevou?

Brýle a správná korektní cena to je otázka.

Jaká cena je obvyklá a jaký zájem vede k poskytnutí slevy a je tento zájem v souladu se zájmem Vaším?

Jsou obchodníci šikovní a méně šikovní a snaží se svoji šikovnost ukázat různě. Samozřejmě i prodat levně nebo dráž je symbol šikovnosti.Můžete si to zkusit někdo prodá něco dráž někdo levněji, prodávat levně znamená něco ztratit a tedy při boji o přežití někde uspořit nebo umřít. Ano jsou šikovní obchodníci co umí být efektivní, nakupují levně, kontrolují své náklady a tedy mohou přežít i při nižších cenách než konkurence. Kolik dnes šikovní obchodnici ze svého obratu vydělají? Je to skutečný zisk 5% nebo snad 10% více určitě ne, mohou tedy reálně obětovat těchto 5-10% pro blaho zákazníka a nic nevydělat. Být dlouhodobě reálně výrazně levnější než konkurence fakticky znamená zničit sebe nebo ji.

Reálné zdroje pro slevy na brýle

Brýle sezonní výprodeje

Tento zdroj je jasný, je třeba se zbavit starého, aby bylo místo pro nové málokdo chce nakupovat stále to samé. Kolik může obchodník krátkodobě obětovat? Určitě pláče už při 30% slevy, pokud snad nepláče je to divné, asi ze slevou počítal dopředu a zvedl marži aby později mohl zlevnit.

Brýle akce s dodavateli, reklamní prodej

Ano i toto je zdroj nicméně omezený, lze se zviditelnit a krátkodobě prodat i s určitou ztrátou, na slevě se podílejí oba subjekty, opět je možné počítat reálně max s 30% a i to už oba většinou dost bolí.

Brýle změna formy prodeje, obsahu služeb, délky dodání apod.

Beze změny to nejde. Se změnou už je to reálné, ušetří obchodník i zákazník. Určitě to znáte velké prodejny bez personálu, prodej na někde na okraji města, prodej pouze na objednávku, delší dodací lhůta, změna parametrů, větší balení … .

Je toho mnoho co lze změnit.otázkou je jestli změnu vítáme a stojí nám za slevu, pokud ano, pak je vše v pořádku.

Sleva na brýle 70% až 90% dnes normální ?

Taková sleva stojí už za počítání, je to opravdu možné a reálné?

Někdy může, spíše ale ne. Hlavně počítejte. Pokud je pro Vás sleva je adrenalin a zábava pak hurá do toho, svět si přeje být klamán. Postupujte obezřetně, poptejte se kolem sebe, zeptejte se na všechny podmínky, vemte kalkulačku do ruky, vše zvažte.

Výhodný nákup chce rozvahu a chladnou hlavu. Adrenalin a dobrá cena nepatří k sobě.

 

Oční optika Praha není jen Fokus optik, Grand Optical, Eiffel optic,

navštivte Optika Maja Praha – dlouholetá tradice, individuální přístup

brýle online na optika online česka-optika.cz

Napsat komentář

Your email address will not be published.

This field is required.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*This field is required.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..