Brýle wayfarer, retro brýle, pilotky Ray Ban Aviator a další

Retro dioptrické brýle a sluneční brýle pilotky aviator a wayfarer jsou součástí vítězící retro vlny. Obecně retro brýle charakterizují mohutné plastové obroučky nebo kapkovité kovové obruby, přiznané nýty, kovové ozdůbky, celkové větší plocha skel a hlubší očnice.

Ray Ban aviator retro brýle
Ray Ban aviator retro brýle

Wayfarer brýle  jsou samozřejmě největší retro klasika, tedy plastové hlubší a větší obroučky nejčastěji černé nebo v tmavě hnědé havana barvě. Současnost obohatila nabídku retro brýlí i o výrazné barvy zelenou, modrou, žlutou i třeba bílou často v kombinaci s černou. Brýle wayfarer se vyznačují i výraznými zřetelnými ozdobami v kovovém provedení po obou stranách brýlových obrouček. Retro brýle jsou díky své větší velikosti a materiálu, ideální také jako sluneční retro brýle. Dioptrické retro brýle nikoho nepřekvapí, ale stále častěji se brýle wayfarer nosí jako stylové brýle i bez dioptrií.

brýle Ray Ban Wayfarer
brýle Ray Ban Wayfarer

Ray Ban brýle

brýle Ray Ban v retro módě i nadčasové  klasice

Ray Ban brýle ,klasické brýle  tradiční značky, k retro módě prostě patří, nelze je tedy nezmínit. Značka Ray Ban stála již u zrodu originálů před desítkami let a mimo jiné ji proslavily i pilotky Ray Ban Aviator , kovové kapkovitého tvaru, subtilní kovový rámeček,  jako pilotní a později policejní klasika. Značka brýlí Ray Ban to už dlouho nejsou jen sluneční brýle, ale mnoho let už i stylové módní dioptrické brýle Ray Ban a samozřejmě brýlové obroučky.

Processed with VSCO with e1 preset

Připojte se i vy i filmovým hvězdám, zavzpomínejte na staré dobré časy a nechte se unést praktickou retro módou. Moderní stylové retro brýle budou vaším stylovým a praktickým doplňkem.